Historie

Kořeny založení naší společnosti sahají až do první třetiny 20.století, kdy se pan Franz Kolář rozhodl zúročit své znalosti a lásku k tak nádhernému přírodnímu materiálu, jakým je dřevo. Identifikoval prázdné místo na trhu a svou pozornost zaměřil na výrobu lišt z masivního dřeva. Ve své činnosti byl natolik zručný, že si nástroje potřebné k jejich výrobě vytvářel sám. Založil společnost Franz Kolar GmbH, jež v Rakousku existuje dodnes.

V roce 1993 byla založena česká dceřiná společnost FK dřevěné lišty, spol. s r.o. a byly postaveny firemní budovy v Bojanovicích nedaleko Znojma. Od roku 2005 je v dceřiné společnosti soustředěna veškerá výroba.

Firma se zpočátku specializovala na výrobu lišt z masivního dřeva, postupně se však otevřely nové trhy a nové možnosti a vznikaly nové produkty. Kromě lišt z masivního dřeva dnes nabízíme také designové desky, madla, mřížky, profilové lišty a výrobu na míru. Od vzniku firmy neustále roste nejen rozmanitost našich produktů, ale i počet zaměstnanců. O spokojenost našich zákazníků se každodenně stará na 150 zaměstnanců.

Naše firma si vždy zakládala na kvalitě a precizním provedení, z čehož vyplynulo i naše motto:

"Společně usilujeme o to, aby se k nám vraceli zákazníci nikoliv výrobky."