INTERIÉRY - design, materiály, projekty 3/2017

celý článek ke stažení zde 


Více než akustika


O flexibilním dřevě dukta® jsme psali v loňském vydání tohoto magazínu, kde jsme hovořili o jeho akustických vlastnostech a využití v interiéru. Od té doby se možnosti tohoto funkčního materiálu velmi posunuly. Výrobci se tentokrát zaměřili na estetické vlastnosti a připravili kolekci dukta® PRINT. Tím se využití tohoto materiálu v interiérech ještě více rozšiřuje a deska se stává nejen funkční, ale i zajímavou pohledovou záležitostí. Potisk je vhodný pro všechny standardní typy frézování desek dukta® (LINAR, JANUS, SONAR, FOLI). Standardní nabídka tištěných motivů zahrnuje design světlého a tmavého dřeva a koroze, které vytvářejí v celkové ploše netradiční efekt. V případě individuálního potisku je možné na přání zákazníka využít jakéhokoliv motivu v dostatečném rozlišení. Díky této rozšířené nabídce se mohou desky stát zajímavou pohledovou součástí barů, recepcí, lze je využít jako obložení stěn v komerčních prostorech, popř. netradičně řešených stropních podhledech. Je ideální tam, kde potřebujeme vyřešit akustiku (restaurace, jídelny, bary, kancelářské prostory, školící centra, kina, divadla...) a současně dekorovat prostor nebo aplikovat logo firmy.

Tím to ale nekončí!

Pokud potřebujete místo originálního motivu pouze barevnou plochu, i to je nyní možné. V podstatě všechny panely dukt ® lze dodat i s lakovaným povrchem. Odstíny můžete vybírat dle klasického vzorkovníku RAL.

Chybí vám kromě řešení akustiky a barevnosti ještě něco? Možná vás při vybavení veřejných prostor ještě napadá otázka požární odolnosti. I to je již vyřešené. Pro objekty vyžadující určitá protipožární opatření lze na přání frézovat panely dukta ® z protipožárních MDF desek. Dodatečně je možné aplikovat protipožární nástřik.